Categories
İbc Tank - İbc Varil

Piyasa içerisinde yer alan çoğu üretim şirketi; tehlikeli atıklar oluşturabilmekte ya da yine sağlık açısından tehlikeli olan çoğu malzeme, bu firmalar tarafından üretilebilmektedir. Üretilen tehlikeli malzemeler gerek nakil gerekse depolama işlemleri için bir materyal içerisinde depolanmak durumundadır. Ayrıca bu depolama materyalleri de belirli standartlara uygun olarak üretilmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz bu tehlikeli atıkların taşınması ya da depolanması gibi ihtiyaçlar doğrultusunda yararlanan materyallerden biri de tüm dünyada kullanılan varil ve varil çeşitleridir. Bilindiği üzere varil kavramı daha çok petrolün taşınması konusunda pek çok kişiye tanıdık gelmektedir.

Dünyada bu tür üretim firmalarının kullandığı pek çok varil çeşitleri bulunmaktadır. Bu varil çeşitleri, içerisine konulacak malzemeye göre farklılık göstermektedir.

Varil Nedir?

Daha önce de belirttiğimiz üzere variller, sıvı- katı malzemelerin, tehlikeli madde ya da atıkların depolanması veya taşınması gibi sebepler dolayısıyla kullanılmaktadırlar. İşte bu tür işleve sahip materyallerin her biri firmamız tarafından, uygun standartlar eşliğinde üretilmektedir.

Tehlikeli atıkların taşınması için gerekli olan varil çeşitleri UN belgesi adı verilen bir sertifikaya sahip olmalıdır. Bu sertifika aslında UN işareti olarak da bilinmektedir. United Nations Committee of Experts on the Transport Of Dangerous Good tarafından belirlenen standartlara uygun olan bu ambalajların yani materyallerin her biri UN simgesinin bulunduğu bir işarete sahiptir. İşte bu tehlikeli maddelerin bulunduğu variller, bu işarete sahip oldukları takdirde kara yollarında taşımaya ya nakliyeye uygun kabule edilirler.

Varil Çeşitleri Nelerdir?

Tehlikeli maddelerin ya da sıvı- katı herhangi bir üretim maddesinin nakliyesini sağlayan bu variller çeşitli türlere ayrılmaktadır. Bu türler de, varil içerisine konulacak olan malzemenin yapısına göre belirlenmektedir. Varillerin farklılıkları bulunduğu gibi, bazı özellikleri açısından ortak noktaları da bulunmaktadır. Varil çeşitleri aşağıdaki maddelerde belirtildiği gibi sınıflandırılabilir:

  • Metal Varil
  • Sac Varil
  • Plastik Varil

Metal Variller Ne İşe Yarar?

Metal variller genellikle tehlikeli maddelerin taşınmasında kullanılan varil türlerdir. Oldukça sağlam ve dayanıklı olarak üretilmektedirler. Firmamızda bünyesinde metal variller ve çeşitleri üretilmektedir.

Bu varillerin özellikleri, boyutları ve hacimleri birbirine göre farklılık göstermektedir. Özellikle tehlikeli atık ya da tehlikeli maddelerin nakliyesine kullanılmaya uygundurlar. Bu yüzden de bu maddelerle reaksiyona girmeyecek, sızdırma yapmayacak malzemelerden üretilirler. Üretim malzemeleri de soğuk haddelenmiş çeliktir.

Bu varil türlerinin her biri TS 1168 EN 210 standartların uygun olarak üretilmişlerdir.

Plastik Variller Ne İşe Yarar?

Varil çeşitleri arasında en çok kullanılan ve en çok talep alan türlerden bir tanesi plastik varillerdir. Genellikle tekstil, hijyen ürünleri ve temizlik ürünleri gibi sektörlerde kullanılırlar. İhtiyaca göre farklı boylarda ve hacimlerde üretilen bu variller içerisinde sıvı ya da katı üretim malzemeleri taşınabilmektedir. Plastik variller; kişilere ve firmalara taşıma- depolama kolaylığı sağlamaktadır. Bu yüzden de hemen hemen her sektörde kullanılabilmektedirler.

Genel olarak; sıvı sabun, deterjan, asit, alkol, şampuan ya da katı üretim malzemeleri plastik variller içerisinde taşınmaktadır. Kapak hacmi geniş olan bidon türünden, torbalı- torbasız kullanıma açık varillere, tapalısından, kapak kısmının sabit olmadığı varillere kadar pek çok türü bulunmaktadır.

Sac Variller Ne İşe Yarar?

Varil çeşitleri içerisinde yer alan sac variller aslında metal variller arasında da kategorize edilebilmektedir. Bu varil türleri genellikle; tehlikeli madde ya da tehlikeli atıkların taşınması ve depolanması gibi sebepler doğrultusunda kullanılmaktadır.

Bu varillerin her biri, tehlikeli madde taşıyacağı için üretimlerinin belirli bir standarda uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu standartlara uygun olarak gerçekleştirdiğimiz varillerin hiç birisi sızdırma yapmaz ve son derece dayanıklıdırlar.

S.S.S

Sac Variller Kaç Litre Olmaktadır?

Genellikle tehlikeli madde ya da atıkların taşınması ve depolanması için kullanılan sac variller 200 ila 220 litre arasındadır.

Varil Çeşitleri Fiyatları Nedir?

Varil çeşitleri üretilen malzemeye, hacmine, türüne ve boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösterdiği için fiyatlar konusunda da kesin tutarlar belirtmek doğru değildir. Bunun için firmamızı arayabilir ve fiyatlar konusunda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Plastik Variller Avantajlı mı?

Plastik variller neredeyse her sektörde kullanılan depolama ya da taşıma gereçleridir. İçerisine konulacak olan malzemeye bağlı olarak avantaj konusu değişkenlik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar