Categories
İbc Tank - İbc Varil

Maddelerin nakliyesinde ve depolanmasında kullanılan konteynırlara genel olarak verilen isim IBC’dir ve açılımı Intermediate Bulk Container şeklindedir. Üretim şekli ham madde kullanımına göre değişir; piyasada kullanılan türlerinden birkaçı şunlardır;

 • Tahta paletli IBC
 • Plastik kompozit IBC
 • Çelik IBC
 • Paslanmaz çelik IBC
 • Katlanabilir IBC

Uygun Fiyatlar İle Nakliye Olanağı

Genellikle köşeli dizaynları bulunan Varilsan Ibc Tank, silindir varillere göre aynı alan içerisinde çok daha fazla madde depolama imkanı sağlar. Aynı zamanda birimsel nakliye aşamasında çok daha fazla tasarruf etme imkanı oluşturur. Hem doldurma hem de boşaltma işlemlerinde birçok farklı alternatif bulunmaktadır.

Özellikle ihracat da çok daha uygun fiyatlar ile nakliye olanağı sağlanır. İhracatın gerçekleştiği ülkenin şartlarına ve kurallarına uygun şekilde paketlenerek dağıtımı yapılabilir.

Sağlam metal çerçeveye sahip olmasının verdiği avantaj ile üst üste istiflenebilir böylelikle önemli ölçüde yer tasarrufu sağlar. Palet üzerinde dizayn edilebilmesi forkliftler ile hareket ettirme imkanı elde etmeyi kolaylaştırır.

1.2 Ton M3 Yoğunluktaki Ürünlere Elverişli

Gerek en gerekse boy ebatları her ülkede yaygın olarak kullanılan paletlere göre farklılık gösterir ancak yükseklikleri genellikle 1.100 mm ile 1.300 mm arasında değişmektedir. Boş ağırlığı genel olarak 50 kilogram civarında olup doldurma kapasitesi ortalama 1000 litredir.

Genellikle 1.2 ton metreküp yoğunluktaki ürünler için elverişli olmasının dışında yüksek yoğunluklu ürünler için özel Varilsan Ibc Tank kullanılır.

 • UN uygun olan tank ile sıvı kimyevi maddeler.
 • Sıvı gıdalar.
 • Sabun ve yapıştırıcılar.
 • Katı gıdalar.
 • Tozlar nakliye edilir ve depolanır.

Vibrasyon Standartlarına Uygun

Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri vibrasyon standartlarına uygun olarak üretimi gerçekleştirilen IBC tank, tehlikeli madde depolama ya da kara ve denizyolu taşımacılığında yüksek güvenlik standartlarına sahip olarak öne çıkar. Herhangi bir şekilde asidik ya da bazik kimyasallar ile reaksiyona girmez.

Özellikle endüstri alanında birçok firma, kimyasal ürünün taşınması ve depolanmasında bazı materyallere ihtiyaç duyar ve ihtiyaç duyulan bu materyallerin uzun ömürlü olması çok önem kazanır. Varilsan Ibc Tank bu anlamda firmalar tarafından gerek taşıma işlemleri gerekse depolama için tercih edilen araçlar içerisinde yer almaktadır.

Çelik Kafes Yapı

Özellikle son dönemlerde kullanımı daha yaygın hale gelen IBC tankı yüksek hacminden dolayı çok daha fazla hammadde üretimi ve ticareti ile uğraşan firmalar tarafından tercih edilmektedir. Çelik kafes yapısına sahip olmasından dolayı oldukça sağlam olan IBC tank çeşitleri farklı özelliklere sahiptir.

Tahta paletli IBC tank sıvı ve katı maddelerin taşınmasını sağlarken kapasitesi sıvılarda 1000 litre katı maddelerde ise 65 kilogramdır. Uzun ömürlü bir yapıya sahiptir, asidik ve bazik kimyasallar ile etkileşime girmez.

Paslanmaz yapısı dışında aynı zamanda tehlikeli maddelerin taşınması ve depolanmasında yüksek güvenlik standartları sunar. Hem boşaltma hem de taşıma işlemleri oldukça kolaydır, malzeme içerisine pratik şekilde yüklenir.

Güvenilir Taşıma Ve Depolama

Metal paletli IBC tank sıvı ve katı maddelerin taşınıp depolanmasını sağlarken kapasitesi 1000 litre sıvı ve 58 kilogram katı madde olacak şekildedir. Çelik kafesli olması ile birlikte sağlam yapısı güvenli depolama imkan içerisindeki malzemeleri kimyasal reaksiyona girmesi söz konusu değildir.

Plastik paletli IBC tank 58 kilogram katı madde 1000 litre sıvı maddeyi kolay yükleme, taşıma ve depolama imkanı sağlar. İçerisindeki maddenin kimyasal reaksiyona girmemesi sayesinde güvenilir şekilde tanklarda depolanma imkanı oluşur.

IBC Tank Avantajları

Varilsan Ibc Tank avantajları oldukça fazladır, öne çıkan avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kapasiteleri 1000 litredir.
 • Tamamen geri dönüştürülebilir maddeden üretilir.
 • Doğa dostu yapısı sayesinde çevreye karşı zararı yoktur.
 • İçindeki maddenin reaksiyona girmesini önlediğinden dolayı kimyasal madde taşımacılığında güvenli koruma sağlar.
 • Kolay taşıma ve boşaltma avantajına ek olarak depolama olanağı da sağlar.

SSS.

IBC Tank Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Nakliye ve depolama için kullanılan konteynırlara genel olarak verilen isim IBC tanktır ve Intermediate Bulk Container kelimesinin baş harflerinden oluşur.

IBC Tank Çeşitleri Var Mıdır?

Tahta paletli, plastik kompozit, çelik, paslanmaz çelik ve katlanabilir IBC olmak üzere farklı çeşitleri vardır.

IBC Tanklar Avantajlı Mıdır?

Başta çevre dostu olmasının dışında birçok avantaja sahiptir en önemlisi geri dönüştürülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar