Categories
İbc Tank - İbc Varil

Gerek yurt içi gerekse yurtdışı nakliyeler ile tehlikeli maddeler; çeşitli vasıtalar ile taşınmaktadır. Tehlikeli maddeler; işlenmesi, nakliyesi ve kullanımı insanlar yani doğa için zararlı olan tüm maddeler için verilen isimdir. Bu yüzden bu tür maddeler bir yerden farklı bir yere taşınırken mutlaka belirli şartlara uyulması gerekmektedir.

İşte bu şartlar; 1 Ocak 2012 yılında getirilen zorunluluklar dolayısı ile yeniden şekillendirilmiştir ve nakliyesinin gerçekleşmesi gereken tüm tehlikeli maddeler; bu şartlar dahilinde belirlenmiş ambalajlarda taşınmak durumundadır. Tehlikeli maddeler ise; gerekli işlemlerden geçmiş ve bu maddelere uygun variller ile taşınmaktadır.

Un Belgesi Nedir?

Üretimini gerçekleştirdiğimiz un belgeli varil çeşitlerinden bahsetmeden önce ilk olarak bu belgenin ne olduğundan sizlere bahsetmek isteriz. UN Belgesi; tehlikeli maddelerin belirlenen şartlara uygun bir şekilde taşındığını belirten bir ambalaj işaretidir. Bu maddeler için uygun şartlar; United Nations Committee on The Transport Of Dangerous Goods ( UN ) tarafından belirlenmiş ve bu şartlar da 1 Ocak 2012 yılında yürürlüğe girmiştir.

UN Belgesi aslında UN işareti olarak da belirtilebilir ve tüm bu tehlikeli maddeler, bu işaretin yer aldığı ambalajlar ya da variller ile taşınmak zorundadır. UN belgesinin alınabilmesi için ambalajların öncelikle çeşitli testlerden geçmesi gerekmektedir. Bu testler dayanıklılık testi olarak adlandırılmaktadır ve test içerisinde ambalajların dayanıklılığı çeşitli işlemler dahilinde sınanmaktadır. Yapılan dayanıklılık testlerinin her biri, ambalaj gruplarına göre farklılık göstermektedir.

UN Belgeli Varil Çeşitleri Nelerdir?

Tehlikeli maddelerin taşınması için gerekli olan Un belgeli varil çeşitleri üçe ayrılmaktadır. Bu ayırım; varil içerisine konulacak olan tehlikeli maddenin katı formda mı yoksa sıvı formda mı olacağı, kapağı açılabilir mi yoksa sabit mi olacağı gibi faktörlere göre değişmektedir.

Bu fonksiyonlar dahilinde un belgeli varil çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Tapalı Sac Varil
  • Çemberli Sac Varil
  • Çember Kapaklı Sac Bidon

Tapalı Sac Varil Nedir?

Firmamızın üretimini yaptığı malzemelerden biri olan tapalı sac varil; tehlikeli kimyasallar dahilinde yalnızca sıvı maddelerin taşınması için kullanılmaktadır. Sadece tehlikeli kimyasallar değildir her türden sıvı madde bu variller içerisinde taşınabilmektedir. Bu variller metalden üretilmişlerdir ve kapakları gövdeye kenetli – sabit bir şekildedir. Fakat kapak üzerinde hem doldurma hem de havalandırma boşlukları vardır. Bu boşluklar tapa adı verilen tıkaçlar yani tıpalar ile kapatılmaktadır.

Tapalı sac variller; minimum 216.5 litre kapasiteye sahiptir ve soğuk haddelenmiş çelikten üretilmektedirler. TS 1168 EN 210 standartların uygun olarak üretilen bu variller sızdırmazlık özelliklerine sahip olduğu için her türlü sıvı kimyasal madde bu variller ile güvenli bir şekilde taşınabilir.

Çemberli Sac Varil

Un belgeli varil çeşitleri içerisinde bulunan bir diğer varil türü de “ Çemberli Sac Varil “ dir.  Tapalı Sac varillerin aksine bu türün içerisine katı ve toz maddeler konulabilmekte ve bu maddelerin nakliyesinde kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak 200 litrelik ambalajlar olarak bilinen çemberli sac variller 216, 5 litreli de bir hacme sahiptir.

TS 1168 EN 210 standartlarına uygun olarak soğuk haddelenmiş çelikten üretimleri gerçekleştirilmektedir. Kapağı gövdeye kenetli olduğu için üst kapak kısmında doldurma ve havalandırma tapaları bulunmaktadır.

Çember Kapaklı Sac Bidon

Un belgeli varil kapsamında yer alan bir diğer çeşit ise üstte bahsettiklerimizden çok daha küçük boyutlara ve hacimlere sahip olan çember kapaklı sac bidondur. Yarı akışkan maddeler ya da olan toz granül gibi katı maddelerin taşınması için uygundur. Yaklaşık olarak 20 ila 60 litre arasında üretimleri yapılmaktadır. Bu bidonların kapakları açılabilmektedir.

S.S.S

Tapalı Sac Varil Kaç Litre?

Üretimini yaptığımız tapalı sac variller yaklaşık olarak 200- 220 litredirler. Bu variller için özel sızdırmazlık testleri yapılmaktadır.

Tapalı Sac Varil Fiyatları Ne Kadar?

Tapalı sac varil fiyatları, kalınlık, hacim gibi faktörler dahil olduğunda fiyat açısından farklılık gösterecektir. Bu yüzden daha detaylı bilgi alabilmek için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Çemberli Sac Varil Fiyatları Ne Kadar?

Çemberli sac varil fiyatları da tıpkı tapalı sac varilde olduğu gibi hacim ve kalınlık gibi faktörler dahilinde farklılık gösterecektir. Fiyatlar konusunda daha detaylı ve net bilgiler alabilmek için bizleri arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar