Categories
İbc Tank - İbc Varil

Üretici firmalar ürünlerini hem taşıma hem de depolama işlemlerinde kullanmak için çeşitli malzemeleri ihtiyaç duyar. Bu anlamda çemberli bidon gerek depolama gerekse taşıma işlemleri için kullanımı kolay ve güvenlidir. Oldukça yüksek mukavemete sahip olmasının dışında emniyet özelliği sayesinde her türlü kimyasal ve ilaç taşınmasında kullanılır.

Aynı zamanda gıda ve boya sektöründe vazgeçilmez tercihler arasında yer alan ürün, depolama ve taşımada ideal çözüm sunar. Başta emniyet olmak üzere sızdırmazlık ve korozyon direnci gibi özellikleriyle öne çıkan bidonlar içerisine konulan ürünün güvenli şekilde depolanması ve taşınmasını sağlar.

Genellikle mavi renk tercih edilen çemberli bidon birçok farklı avantajı ile firmaların tercihleri arasında yer almaktadır HDPE kullanılarak üretilmesinden dolayı her türlü kimyasala karşı yüksek mukavemete sahiptir.

Korozyon Direnci

Hidrojen peroksit, nitrik asit ve sülfürik asit gibi tehlikeli malzemelerin güven içerisinde taşınması ve depolamasına yardımcı olur. Metal variller ile kıyaslandığında çok daha küçük bir ağırlığa sahip olmasından dolayı taşıma açısından kolaydır. Tüm bunların yanı sıra markalama, etiketleme ve mühürleme için oldukça elverişlidir, sıcaklık dayanımı 100 derecenin üzerine çıkmaktadır.

  • Esnek olmasının yanı sıra alev geciktirici özelliğe sahiptir.
  • Yorulma ve aşınmaya karşı dayanımı oldukça yüksektir.
  • Yüksek kristal oranına sahiptir.
  • Düşük su absorpsiyonu dikkat çeker.
  • Kendi kendini yağlama özelliği bulunur.
  • İstiflenebilir olması sayesinde çok daha ekonomik depo kullanım imkanı sağlar.
  • Üretiminde kullanılan kaliteli materyal sayesinde çok uzun süre kullanım imkânına sahiptir.
  • Şekil değiştirme özelliği nedeniyle çok daha fazla avantaj sağlar.

Uygulama Alanları

Darbe ve çekme dayanımı oldukça yüksek olan çemberli bidon özellikle tehlikeli malzemelerin depolanması ve nakliyesinde uluslararası kurallara uygun olmasından dolayı firmaların talebini karşılamaktadır. Genellikle kimya sanayiinde en çok kullanılan ürünler arasında yerini alır.

Uygulama alanları içerisinde sera örtüsü, plastik palet yapımı, ambalaj filmi, oyuncak, ev eşyası, boru ve hortum yapımı, çöp torbaları yapımı, ağır hizmet torbaları yapımı, plastik şişe kapağı üretimi, konveyör sistemler ve mantolama dübelleridir.

Genellikle tekstil sektörünün tercihi olmasının en önemli nedeni kolay taşınabilmesinin yanı sıra torbalı ya da torbasız kullanıma açık ambalaj malzemesi olmasıdır. En zor şartlarda dahi üstün koruma sağlayan dayanıklı, güvenli ve teknolojik gelişime uygun UN belgeli ve ISO sertifikalı çemberli bidon, farklı sektörlerin ihtiyaç ve beklentilerini kusursuz şekilde karşılıyor.

60 Litreden 250 Litreye

Zayıf noktası olmadan emniyet, korozyon mukavemeti ve sızdırmazlık özellikleri ile her türlü ürünün muhafaza edilmesinde, depolanması ve taşınmasında yüksek performans göstererek ürünleri güvenle korur.

Demirler IBC firmasının üretimini gerçekleştirdiği ve 60 litreden 250 litreye kadar kapasitesi bulunan bidonlar, yüksek yoğunluklu polietilenden üretildiği için hafif endüstriyel ambalajlar olarak tercih edilmektedir. Her türlü kimyasal ve madeni yağın taşınması ve stoklanması için uygundur.

Uluslararası ticaret alanında genellikle sıvı ürünlerin taşınması ve taşıma süresinde bozulmaması için tercih edilen ürünler, kolay doldurulup boşaltılma avantajı ve basit temizlenme olanağı sayesinde ambalajlamada alternatif olarak öne çıkıyor.

Güvenilir Ambalajlama

Kimyadan tekstile hatta tarım sektörüne kadar oldukça geniş kullanım alanına sahip olan ürünler Avrupa ve Amerika standartlarına uygun olacak şekilde titizlikle üretilmektedir. Özellikle ihracattan güvenilir bir ambalajlama seçimi olmasından dolayı ürünler herhangi bir tedirginlik yaşanmadan gönderilir.

Üretimi son teknoloji sistemler ve en kaliteli hammaddeler kullanılarak gerçekleştiği için rahatlıkla üst üste konulabilir bu konuda herhangi bir problem ile karşılaşılması söz konusu değildir. Bu özelliği sayesinde firmalara çok daha az alan içerisinde çok daha fazla yük taşıma şansı sağlar.

Hammadde ve teknoloji sistemlerinin sağladığı avantajlardan biri de içerisine kimyasal ürün konduğunda asidik ya da bazik kimyasal reaksiyon oluşmamasıdır. Özel olarak üretilen kapaklar bidonlar için mühür özelliğine sahip olduğundan dolayı üretiminde titizlik ve hassasiyet gösterilir. İçine konulmuş olan ürünler kesinlikle hava ile temas etmez bu sayede bozulmadan güvenilir bir şekilde ihraç imkanı sağlar.

S.S.S

Çemberli Bidon Nedir?

Katı ya da sıvı ürünlerin taşımasını ve naklini sağlayan ambalajlardır.

Çemberli Bidonlarda Litre Farkı Var Mı?

İhtiyaca ve talebe göre farklı litre kapasitesine sahip çeşitleri vardır.

Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kimya sektöründen tekstil ve tarım sektörüne kadar geniş kullanım alanı bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar