Categories
İbc Tank - İbc Varil

Katı ürünlerin taşınması ve depolanması için kullanılan çemberli plastik varil galvaniz kaplı çemberden oluşmaktadır. HDPE gövde şişirme teknolojisi ile bir adımda üretilmektedir, kapasitesi 3 kat istiflenme özelliği ile öne çıkar.

Ürünler için ambalajlamada alternatif çözüm olmasının yanı sıra aynı zamanda çevre sağlığı, nakliye ve ekonomik anlamda da birçok avantaj sağlar. Avrupa standartlarında ve yüksek teknoloji ile üretimi gerçekleştirilen variller zayıf noktası olmadan emniyetli taşıma ve depolama sunar.

Ambalajlamada Alternatif Çözüm

Farklı boyutlara sahip olması ile birlikte çemberli plastik varil sayesinde ürünler hem ekonomik anlamda kullanıcısına hem de çevreye karşı zarar vermeyecek şekilde nakledilir.

 • Ürünlere karşı korozyon mukavemetine sahiptir.
 • Ürik asit, nitrik asit, hidrojen peroksit gibi tehlikeli maddelerin depolanması ve nakliyesinde uluslararası kurallara uygunluk sertifikalarına sahiptir.
 • Meyve konsantresi ya da salamura gibi gıda ürünleri depolama ve nakliye işlemlerinde Türkiye Cumhuriyeti gıda nizamnamesine uygundur.
 • En az 3 kat istifleme kapasitesinin yanı sıra aynı zamanda depolama ve nakliye esnasında yüksek emniyet sağlar.
 • Mukavemetin yanı sıra aynı zamanda sızdırmazlık ve kolay temizleme imkanı gibi farklı özelliklere sahiptir.
 • Kullanım ömrü uzundur.
 • Devamlı ve yüksek kalite standardı ile üretimi gerçekleştirilir.
 • Konteynıra en yüksek yükleme kapasitesi tanır.
 • İçerisine konulmuş olan ürünün orijinalliğini koruyan mühür kapak kullanılmaktadır.
 • Yüksek dansiteli polietilenden tek parçalı ve tek işlemde şişirme teknolojisi kullanılarak üretilmiştir.
 • Standart olarak tercih edilen renk koyu mavidir.
 • Düzgün yüzeyi sayesinde her türlü markalama ve etiketlemeye uygundur.

Güvenli İhracat

Plastik varil modelleri içerisinde yer alan çemberli plastik varil kullanım alanları kimya endüstrisinin dışında aynı zamanda tekstil ve tarım sektörüdür. Avrupa ve Amerika standartlarına göre titizlikle üretim gerçekleştirilir. Yurtdışı ihracatında güvenli bir şekilde nakliye sağlar.

Üretiminde kullanılan kaliteli hammadde ve son teknoloji ile taşıma esnasında üst üste konulması durumunda herhangi bir sorun oluşturmaz. Bu sayede çok daha az alanda çok daha fazla yük taşıma olanağı sağlar. Kullanılan hammadde ve teknolojik sistemler aynı zamanda içerisine kimyasal ürün konduğunda hem asidik hem de bazik asla kimyasal reaksiyona girmez.

Taşınabilme Kolaylığı

Kapak üretiminde oldukça hassas ve titiz davranılır çünkü kapak çemberli plastik varil için mühür niteliğindedir. İçerisine konulan ürünün kapak kapatıldıktan sonra dışarıdaki hava ile arasında bağ kesilir. Kaliteli kapaklar son derece güvenilir olması ile birlikte aynı zamanda ürünlerin bozulmasını engeller.

Yüksek yoğunluklu polietilenden üretilen variller genellikle hafif endüstriyel ambalajlardır ve kimya endüstrisi başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Taşınabilme kolaylığının yanı sıra aynı zamanda torbalı ya da torbasız kullanıma açık ambalaj olarak tercih edilmektedir. Ambalaj artıklarının çevreye zarar vermesini engelleyerek aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlar ve kullanıcısı için ekonomik çözümdür.

Sıvı Taşımacılığa Uygun

Teknoloji beraberinde taşıma sektörünün de gelişmesini sağladı. Özellikle sıvı taşımacılığı yapan firmalar için nakliye aşaması önem verilen konu haline geldi. Tam bu noktada plastik variller ve özellikle çemberli plastik variller kolay taşıma olanağı sağlarken basit temizlenme olanağı ile öne çıkıyor.

Tehlikeli ve hassas malzemelerin taşınması için ihtiyaç duyulan variller özellikleri sayesinde zamandan tasarruf etmeyi sağlıyor.

Dış Etkenlere Karşı Dayanıklı

Bir ya da daha fazla insanın aynı anda taşıyabildiği ürünün emniyet özelliği içerisine konan mamulü güvenli şekilde taşıma olanağı tanıyor. 5 litreden 1000 litreye kadar oldukça geniş seçeneklere sahiptir. Dış etkenlere karşı dayanıklı olması ile birlikte aynı zamanda esnek yapısı sayesinde aldığı darbeye rağmen eski haline çok hızlı şekilde dönüyor.

Hem iç hem de dış temizliği kolay olduğundan dolayı uzun süre kullanma ya da ikinci el tercih edilme olasılığı ile dikkat çekiyor. Kullanılacak alana göre farklı ebat ve genişliklere sahip olması sıvı, toz ve katı ürünleri ya da farklı malzemeleri kolay nakletme ve taşıma imkanı sağlıyor.

S.S.S

Çemberli Plastik Varil Nedir?

Özellikle sıvı ürünlerin taşımasını sağlayan ambalajlama ürünüdür.

Çemberli Plastik Varil Nerde Kullanılır?

Sıvı ve akışkan üretimi yapan firmalar tarafından nakliye ve depolamada kullanılır.

Çemberli Plastik Varil Türleri Var Mı?

Taşıması ve depolaması yapılacak ürünün niteliğine göre ebatları farklılık gösteren türleri vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar