Categories
İbc Tank - İbc Varil

Tehlikeli ya da atık maddeler, taşınmadan yani nakliye edilmeden önce usule uygun bir şekilde depolanmaktadırlar. Uygun materyaller içerisinde depolanan bu malzemeler, kara yollarında nakliye işlemi için yerini alabiliyorlar. Ancak atık maddeler, ya da çeşitli ham maddeler insan sağlığı için zararlı ise yani tehlikeli madde kategorisinde ise o zaman bunları taşımak için gerekli olan tedbirlerin alınması gerekecektir. Bu tedbirlerin başında da belirli standartlara uygun olarak hazırlanan ambalajlar yani variller gelmektedir.

Ancak her malzeme her varil türü ile taşınamamaktadır. İşte bu yüzden tehlikeli atıklar ya da kimyasal maddeler; sac varil adı verilen depolama gereçleri ile nakil edilebilmektedir.

Varil Çeşitleri Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere her malzeme, her varil türüne depolanamamaktadır. Bu yüzden üretilen variller içerisinde, malzemeye uygun olan bir varil türü seçilmesi gerekmektedir. Depolanacak malzeme kimyasal ya da tehlikeli bir madde ise o zaman bu işlem için metal variller içerisinde yer alan sac varil çeşitleri tercih edilmelidir.  Ancak depolanacak ya da taşınacak malzeme sağlığa zararlı değilse ve varilin ham maddesi ile etkileşime girmiyorsa o zaman plastik variller adı verilen varil türleri tercih edilmektedir.

Yani bu bağlamda varil çeşitleri nedir sorusuna yanıt olarak; plastik variller ve metal variller yanıtını vermek doğru olacaktır.

Plastik Variller

Sac varil, metal variller kategorisinde yer almakta ve bu bağlamda da dayanıklılığı- sağlamlığı olan bir tür olarak kabul edilmektedir. Fakat plastik variller; genellikle hijyen- temizlik ürünleri ya da alkol gibi malzemelerin taşınmasında kullanılmaktadır. Buna ek olarak tekstil sektöründe de yine katı ya da sıvı malzemelerin taşınmasına uygun olarak dizayn edilen farklı boylarda ya da farklı fonksiyonlarda varil çeşitleri bulunmaktadır.

Plastik variller, tehlikeli kimyasal atıklar ya da malzemelerin taşınması için çoğu zaman uygun değildir. Bu yüzden bu tür malzemelerin depolanması ya da taşınması için genellikle metal variller tercih edilmektedir.

Plastik variller; kendi arasında farklı türlere ve farklı boyutlara ayrılmaktadır. Ayrıca bu türlerin her birinin hacmi ya da işlevlerinde de farklılıklar görülebilmektedir. Üretimleri son derece kolay olan bu varilleri, hemen hemen tüm sektörlerde kolaylıkla görebilmekteyiz.

Metal Variller

Yukarıda da bahsedildiği üzere metal variller daha çok tehlike madde yada atıkların taşınması için ihtiyaç duyulan depolama materyalleridir. Bu kategori içerisine sac varil çeşitleri de dahil edilmektedir. Ayrıca sadece tehlikeli maddeler değil, farklı özelliklere sahip katı ya da sıvı malzemeler de yine bu tip variller ile taşınabilmektedir.

Metal variller de yine birçok sektör dahilinde karşımıza çıkan ve sıklıkla gördüğümüz varil türleridir. Bunların kalitesi, kalınlığı hacmi, boyutu gibi özellikleri üretimini yapan firmaya göre farklılık gösterebilmektedir.

Tapalı Sac Varil

Yukarıda bahsettiğimiz metal varil türleri içerisine dahil olan sac varillerden biri Tapalı sac varil olarak isimlendirilmektedir. Bu variller genellikle 200- 220 litre civarındadır ve soğuk haddelenmiş çelikten üretimleri gerçekleştirilmektedir. Sıvı formdaki malzemelerin depolanması ve taşınmasına uygundur bu yüzden katı malzemeler için tercih edilmez.

Bu varilin kapak kısmı yine varilin gövde kısmına kenetli olduğu için sabittir. Kapağın üzerinde ise havalandırma ve doldurma boşlukları bulunmakta; bu boşluklar da tapa adı verilen tıpalar ile açılıp kapatılabilmektedir.

Çemberli Sac Varil

Sac varil kategorisinde yer alan bu varil türü tapalı olan cinsinin asine sıvı malzemeler için değil katı ya da toz haldeki malzemeler için depolama materyali olarak kullanılmaktadır. Yine çemberli sac varil de 200 litrelik bir hacme sahiptir ve oldukça sağlam- dayanıklı olarak üretimi sağlanmaktadır. Bu ürünlerin her birine üretimini yaptığımız firmamız bünyesinde erişim sağlayabilirsiniz.

S.S.S

Çemberli Sac Varil Hangi Malzemeden Üretilmektedir?

Katı malzemeler için kullanılan çemberli sac varil de tıpkı tapalı sac varil gibi soğuk haddelenmiş çelikten üretilmektedir.

Sac Varil Fiyatları Nedir?

Sac variller de farklı türlere ayrıldığı için bunlar hakkında daha detaylı bilgiler almak ve güncel fiyat bilgisine erişmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Plastik Variller Uzun Ömürlü mü?

Evet, üretimini gerçekleştirdiğimiz tüm ürünler sertifikalı ve uzun ömürlüdür. Yani sizler için uzun süreli bir kullanım avantajı sağlamaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar