Categories
İbc Tank - İbc Varil

Bilindiği üzere günümüzde birçok firma ürünlerini ya da atıklarını depolamak, saklamak ya da tahliye etmek amacı ile çeşitli materyallere ihtiyaç duymaktadır. Bu materyallerin her biri; içerisine konulacak maddenin türüne göre üretilmekte ve bunlara uygun özelliklerde piyasaya sunulmaktadır. İşte bu tür depolama, nakliye ya da taşıma gibi işlemler dahilinde farklı materyallerden üretilen tanklara İbc tank, Ibc Tank, IBC tank isimleri verilmektedir. Bu isimler İnternet üzerinde bu şekilde aratılmakta ve bu terimlerin her biri aynı kategoriyi temsil etmektedir. Fakat IBC tank denildiğinde bu kategori içerisinde farklı türden tank çeşitleri yer almaktadır.

IBC Tank Nedir?

İbc tank, Ibc tank, IBC tank olarak da adlandırılan bu nakliye ya da depolama materyalleri bahsettiğimiz üzere; atık maddelerin ve üretimi gerçekleşmiş maddelerin depolanması amacı ile kullanıldığı gibi aynı zamanda taşıma gibi işlemlerde de görev almaktadır. Ancak genel olarak bu tankların akıcı yada sert maddelerin istiflenerek taşınması gibi durumlarda daha fazla kullanılmaktadır. Tank kelimesinin hemen başında yer alan IBC sözcüğü ise; Intermediate Bulk Container sözcüklerinin baş harfleridir.

Ayrıca bu tanklar çelik kafes sistemine sahip oldukları için günümüzde nakliye gibi durumlarda en çok tercih edilen materyaller olarak ünlenmişlerdir. IBC tankların depolama kapasiteleri ise yaklaşık olarak 1000 litre civarındadır.

IBC Tank Ne İşe Yarar?

Üretimini gerçekleştirmiş olduğumuz İbc tank, Ibc tank, IBC tank isimleri ile de bilinen tank çeşitleri, yukarıda da bahsettiğimiz üzere hem depolama hem de taşıma amaçları ile kullanılmaktadır. Bu yüzden her birinde çelik kafes mevcuttur ve bu özellik; materyalleri çok daha güvenli bir hale getirmiştir. IBC tank çeşitlerinin her birinin alt kısımlarında yapı malzemeleri farklı olan paletler bulunmaktadır ve bu paletler nakliye işlemlerinin daha kolay hale gelmesine yardımcı olmaktadır. IBC tankların türü, bu paletlerin yapıldığı malzemeye göre yani palet türüne göre isimlendirilmektedir.

IBC Tank Çeşitleri Nelerdir?

İbc tank, Ibc tank, IBC tank isimlerinin her birinin geçerli olduğu bu depolama ve taşıma materyalleri yukarıda da bahsettiğimiz üzere çeşitli türlere ayrılmaktadır. Türlere ayrılan materyallerin isimlendirilmesindeki en büyük etken ise bu tankların alt kısmında yer alan paletlerin yapı malzemesidir. Üretimini gerçekleştirdiğimiz IBC tank çeşitlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Metal Paletli IBC Tank
  • Plastik Paletli IBC Tank
  • Tahta Paletli IBC Tank

Bu tankların her biri, genel olarak aynı hacimlerde aynı boyutlarda üretilmektedir. Ancak farklı boyut ve hacimlerin bulunduğu tank çeşitleri de bulunmaktadır.

Metal Paletli IBC Tank

İbc tank, Ibc tank, IBC tank isimleri ile anılan metal paletli IBC tanklar en çok tercih edilen türler arasında yer almaktadır. Palet kısmı metalden olacak şekilde üretilen bu tanklar; çelik kafese sahiptir. Metal paletli tanklar; sıvı ve katı maddelerin taşınması ya da depolanmasına uygun olarak üretilmektedir. Bu tankların iç yapısındaki malzemeler asla, tankın içerisine konulan malzeme ile reaksiyona girmez. Yaklaşık olarak 1000 litre sıvı alma kapasitesi sahiptir. Buna ek olarak 58 kilograma kadar da katı madde alabilirler.

Plastik Paletli IBC Tank

Plastik paletli IBC tanklar da yine hem katı hem de sıvı maddelerin taşınması ve depolanmasına uygun olarak üretilmektedir. 1000 litre sıvı, 58 kilogram da katı madde alacak şekilde tasarlanmışlardır.

Tahta Paletli IBC Tank

Tahta paletli IBC tanklar, yaklaşık olarak 1000 litre sıvı 65 kilograma kadar da katı malzemeleri alacak biçimde üretilmektedirler. Aynı zamanda paslanma ya da içerisindeki madde ile reaksiyona girme gibi durumlar söz konusu değildir. Katır ve sıvı maddelerin depolanması ya da taşınmasında kullanılmaktadır.

S.S.S

IBC Tanklar Geri Dönüştürülebiliyor mu?

Evet, IBC tankların her biri geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmektedir. Bu yüzden de doğa dostu olarak isimlendirilen materyallerdir.

IBC Tankların Avantajları Nelerdir?

IBC tankların avantajları arasında; geniş iç hacimleri, kolay taşınabilmeleri, boşaltım ve depolama gibi işlemler de oldukça kolaylık sağlamaları gibi özellikler yer almaktadır.

IBC Tank Fiyatları Nelerdir?

IBC tankların fiyatları, yukarıda belirttiğimiz IBC tank türlerine göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden detaylı ve net bilgi almak için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar