Categories
İbc Tank - İbc Varil

Dünya üzerinde çeşitli materyallerin üretimini sağlayan binlerce firma bulunmaktadır. Bu firmalar ürettikleri materyallerin nakliyesini ya da depolamasını çeşitli malzemelerden üretilen ve bu yalnızca bu tür işler için kullanılan gereçler ile sağlamaktadır. Hem nakliye hem de depolama konusunda avantaj sağlayan gereçlerden biri de Plastik paletli IBC tank modelidir.

Malzemelerin depolanmasını ve taşınmasını sağlayan plastik paletli IBC modelleri, aslında genel bir kategori olarak bahsedebileceğimiz IBC tank çeşitleri içerisine dahildir. Oldukça sağlam ve dayanıklı olan bu materyallerin üretimi firmamız tarafında güvenle gerçekleştirilmektedir.

IBC Tank Nedir, Ne İşe Yarar?

Plastik paletli IBC tank modeline geçmeden evvel ilk olarak bu kategoride yer alan her bir tan materyalinin ne işe yaradığı konusunda sizleri bilgilendirelim. IBC tank çeşitlerinin her biri; farklı türden malzemelerin depolanması ya da taşınması için kullanılmakta ve buna özel fonksiyonları sağlayacak şekilde üretilmektedir. Firmamız tarafından üretilen bu tankların her biri gerekli dayanıklılık koşullarına uygun ve sertifikalı bir biçimde piyasaya sunulmaktadır.

IBC tanklar, yukarıda da belirttiğimiz üzere hem katı hem de sıvı malzemelerin depolanması ya da nakliyesi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu tanklar; gerek iç yapıları gerekse dış yapıları bu sıvı veya katı malzemelerin her türüne uygun olabilecek biçimde firmamız tarafından üretilmektedir. Bu sayede tank içerisine konulan malzemeler ile tankın iç yapısının reaksiyona girmesi durumu engellenmektedir.

IBC Tank Modelleri Nelerdir?

IBC tanklar; alt kısımların kullanılan palet malzemelerine göre isimlendirilmektedirler. Bu bağlamda piyasada satışa sunduğumuz üç adet IBC tank modelinin var olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar; plastik paletli IBC tanklar, tahta paletli IBC tanklar ve metal paletli IBC tanklardır.

İsimleri ve palet malzemeleri açısından farklılık gösteren IBC tank çeşitlerinin her biri aynı işlevler için kullanılmaktadır. Bu yüzden de tank kısımları genellikle birbiri ile benzer özelliklerde üretilmektedir.

Plastik Paletli IBC Tank Nedir?

Firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilen plastik paletli IBC tank modelleri, hem katı hem de sıvı malzemelerin taşınması için üretilmiş ve alt kısmı yani palet bölümü tahta olan tank türleridir. Bu model; yaklaşık olarak 1000 litre civarında sıvı malzemelerin depolanmasına olanak tanır. Ayrıca yaklaşık olarak 58 kilograma kadar da katı malzemelerin depolanmasını sağlamaktadır.

Plastik paletli IBC tank modelinin içyapısı da dış yapısı kadar sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Ayrıca iç kısmın üretildiği maddeler; depolanan malzeme ile reaksiyona girmemektedir. Plastik paletli IBC tank modelleri doğa dostu olarak nitelendirilebilir yani geri dönüştürülebilir malzemelerde üretilmiştir. Ayrıca çelik kafese sahip olduğu için de son derece güvenilir bir transfer materyalidir.

Plastik Paletli IBC Tankların Avantajları Nelerdir?

Firmamızın üretimini gerçekleştirdiği plastik paletli IBC tank modelleri, sektörlere birçok avantaj kazanmaktadır. Bunları aşağıdaki maddelerde olduğu gibi sıralayabiliriz.

  • Plastik paletli IBC tank modelleri geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildiği için doğa dostudur, çevre kirliliğine neden olmaz.
  • Yaklaşık olarak 1000 litreye kadar sıvı malzemelerin depolanmasına olanak verir.
  • Aynı şekilde 58 kilograma kadar olan katı malzemelerin depolanmasına olanak verir.
  • Plastik paletli IBC tank modelleri hem depolama hem de nakliye yani taşıma işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Plastik paletli IBC tank modellerinde çelik kafes özelliği bulunduğu için oldukça güvenli ve dayanıklı materyaller oldukları söylenebilir.
  • Plastik paletli IBC tank modellerinin iç yapıları, içlerine aktarılan malzemeler ile reaksiyona girmeyecek bir şekilde üretilmişlerdir.
  • Plastik paletli IBC tankların her biri üretim koşullarına uygun, sağlam ve uzun ömürlü olarak hazırlanmışlardır.
  • Bu tank modelleri Avrupa ve ABD vibrasyon standartlarına uygun olarak üretilmişlerdir.

S.S.S

1 IBC Tankın Boş Olarak Ağırlığı Ne Kadardır?

Genel olarak bir IBC tankının içerisinde malzeme olmadan yani boş olarak sahip olduğu ağırlık yaklaşık olarak 50 kilogram civarındadır denebilir.

IBC Konteyner Ne Demektir?

IBC konteyner, IBC tankların ortak ismidir diyebiliriz. Bu tanklar, sıvı ya da katı atıkların taşınması, depolanması ya da üretilen malzemelerin depolanması veya nakliyesi için üretilmişlerdir.

IBC Tanklar Arasından En İyi Hangisidir?

IBC tanklar, hangi malzemeleri taşıyacağınız ya da depolayacağınıza bağlı olarak değişkenlik göstereceği için her bir tank kendi sınıfı içerisinde iyidir diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar