Categories
İbc Tank - İbc Varil

Dünya üzerinde yer alan hemen hemen her firma, atıklarını ya da ürettikleri malzemeleri depolamak ve sevkiyatını, taşımasını sağlamak durumundadır. Ancak firmaların ürettiği her materyal taşımaya hazır malzemeler değildir. Bu malzemeler bazen atıklar bazense sıvı malzemeler olabilmektedir. Bunun gibi durumlar doğrultusunda bu tür firmaların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bu malzemelerin taşınması ya da depolanması için çeşitli araçlardan yararlanılmaktadır.

Yararlanılan bu araçlardan bir tanesi de IBC tank kategorisinde yer alan ve bu kategorinin bir türü olan Tahta paletli IBC tank modelidir.

IBC Tanklar

Tahta paletli IBC tank modelinden bahsetmeden önce ilk olarak IBC tanklardan genel anlamda söz etmek gerektiğini düşünüyoruz. IBC tanklar yukarıda da bahsedildiği üzere; firmaların ürettikleri katı- sıvı malzemeleri ya da atıkları taşımak, depolamak amacıyla üretilen materyallere verilen ortak isimdir. Bu materyaller, farklı türlere ayrılmaktadır ve bu türlerin isimlerini belirleyen ise tankların alt kısmında yer alan paletlerin yapıldığı malzemelerdir.

IBC tanklar, son derece dayanıklı ve son derece sağlam malzemelerden üretilmektedirler. Bu yüzden herhangi bir sızdırma durumu söz konusu olmaktadır. Hemen hemen her imalat firmasının kullandığı bu tanklar, son zamanların en çok tercih edilen depolama materyalleri olarak kabul edilmektedir.

Yıllardır mevcut olan tecrübemiz ile IBC tank üretimi konusunda önde gelen isimlerden bir tanesi de firmamızdır. Bu başarımızı, emeğimize, azmimize, deneyimimize ve tabi ki bir de sizlere borçluyuz.

IBC Tank Çeşitleri Nelerdir?

Yukarıda belirttiğimiz IBC tanklar, yapılarına göre farklı isimler ile sınıflandırılmışlardır. Yapıları derken aslında bu materyallerin her biri aynı ham maddelerden üretilmiştir ancak tankların alt kısmında bulunan palet malzemesi, değişkenlik göstermektedir. İşte bu değişkenlik, IBC tankların isimlendirilmesini ve bu isimler ile anılmalarını sağlamıştır. Piyasada bulunan ve firma olarak bizlerin de üretimini gerçekleştirdiğimiz IBC tank çeşitleri aşağıdaki gibidir:

  • Tahta Paletli IBC Tank Çeşidi
  • Metal Paletli IBC Tank Çeşidi
  • Plastik Paletli IBC Tank Çeşidi

Tahta Paletli IBC Tank Nedir?

Tahta paletli IBC tank modeli yukarıda belirttiğimiz gibi, palet kısmı tahtandan üretilmiş olan tanklara verilen isimdir. Bu tanklar da kategoride yer alan diğer tank çeşitleri ile hemen hemen aynı avantajlara sahiptir.

Tahta paletli IBC tanklar da; hem sıvı hem de katı maddelerin taşınması ve depolanması bazında görev alırlar. Bu yüzden özellikle üretim sektöründe en çok ihtiyaç duyulan araçlardır diyebiliriz.

IBC tankların başında yer alan IBC kelimesi; Intermediate Bulk Container sözcüğünde yer alan kelimelerin baş harflerinden oluşturuşmuş. Buradan da anlaşıldığı üzere bu tanklar için zaman zaman konteyner kelimesi de kullanılmaktadır.

Tahta Paletli IBC Tankın Özellikleri Nelerdir?

Tahta paletli IBC tank modelinin diğer türlere göre tek farklılığı ayak kısmında bulunan paletin farklı malzemeden yani tahtadan üretilmiş olmasıdır. Diğer özelliklerine değinmek gerekirse tahta paletli IBC tank; 1000 litreye kadar sıvı alma kapasitesine sahiptir. Ayrıca buna ek olarak yaklaşık 65 kg civarında da katı malzemelerin depolanması için imkan tanımaktadır.

Tahta paletli IBC tank modelleri de tıpkı diğer IBC tanklar gibi doğa dostudur yani geri dönüştürülebilmektedir. Tercih edilmelerindeki en büyük sebeplerden birinin de bu olduğunu söyleyebiliriz.

Tahta paletli IBC tank modelleri uzun ömürlü oldukları için, kişilere de uzun süreli kullanım konusunda faysa sağlarlar. Çevrelerinde onu bütünüyle saran bir çelik kafes bulunduğu için oldukça dayanıklı ve sağlamdırlar.

Son olarak tahta paletli IBC tank modellerinin her biri hem katı hem de sıvı malzemelerin taşınması ve depolanması konusunda kullanıcı firmalara bu bağlamlarda büyük avantajlar sağlanmaktadır diyebiliriz.

S.S.S

Tahta Paletli IBC Tanklar Avrupa Vibrasyon Standartlarına Uygun mu?

Evet, firmamız bünyesinde üretilen tüm IBC tanklar hem Avrupa hem de ABD vibrasyon standartların uygun olarak piyasaya sürülmüşlerdir.

Tahta Paletli IBC Tank Fiyatları Nedir?

Tahta paletli IBC tank fiyatları değişebildiği için güncel fiyat bilgisini öğrenmek ya da bilgi almak için firmamız çalışanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Tahta Paletli IBC Paletler İçerisindeki Maddeler İle Reaksiyona Girer mi?

Hayır, tahta paletli IBC tankların iç yapısı oldukça uygun malzemelerden üretildiği için takın içerisine konulan katı ya da sıvı malzemeler ile reaksiyona girmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar