Categories
İbc Tank - İbc Varil

Üretim yapan çeşitli firmalar gerek atıklarını gerekse ürettikleri malzemeleri depolama ya da nakletmeye ihtiyaç duyarlar. Bu atıkların ya da üretim malzemelerinin depolanması yahut taşınması için tasarlanan ve belirli standartlara uygun bazı araçlar da piyasada yer almaktadır. İşte bu araçlar sayesinde yukarı bahsettiğimiz her türlü malzemenin hem depolanması hem de taşınması mümkün olabilmektedir.

Bahsedilen bu taşıma ve depolama elemanları içerisine metal paletli IBC tank da dahildir. Son zamanlarda bu gibi işlevlerin yerine getirilmesi açısından en çok tercih edilen modellerden olan metal paletli IBC tankların sağlamlığı ve dayanıklılığı oldukça yüksektir.

IBC Tank Nedir?

Metal paletli IBC tank çeşidinin de dahil olduğu IBC tank kategorisi nedir sorusunun yanıtından aslında yukarıda bahsetmiştik. Daha önce de söylediğimiz üzere üretilen ya da üretim sonrasında ortaya çıkan malzemelerin taşınması ya da depolanması için gerekli olan araçlara IBC tank adı verilebilmektedir. Yani bu araçların görevleri herhangi katı ya da sıvı bir malzemeyi depolamak; aynı zamanda da bir yerden diğerine taşınmasını kolaylaştırmaktır.

Hemen hemen tüm IBC tank çeşitleri, hem sıvı hem de katı malzemeleri taşıyacak şekilde üretilmiştir. Ayrıca üretim malzemeleri oldukça sağlam olduğu için son derece dayanıklı materyaller olarak görülürler. Bu yüzden de üretim sektörünün vazgeçilmez elamanları haline gelmişlerdir.

IBC Tank Çeşitleri

IBC tanklar, alt kısımda yer alan malzemenin yapısına göre isimlendirilmekte ve bu şekilde sınıflandırılmaktadırlar. Bu ayrım dışında onları özellikleri açısından birbirilerinden ayıran fazla bir unsur yoktur. IBC tank çeşitleri aşağıda yer aldığı şekilde kategorize edilmektedirler:

  • Plastik paletli IBC Tank Çeşitleri
  • Metal Paletli IBC Tank Çeşitleri
  • Tahta Paletli IBC Tank Çeşitleri

Burada görülen IBC tank çeşitlerinin hemen hemen her biri birçok sektörde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bizler de  Demirler IBC olarak bu tankların üretimini ilgili standartlara uygun olarak kaliteli bir biçimde gerçekleştirmekteyiz.

Metal Paletli IBC Tank Çeşitleri

IBC tank çeşitleri arasında en çok tercih edilen tank modellerinden birisi metal paletli IBC tank türüdür diyebiliriz. Bu tank modelinin yapısına bakacak olursak tıpkı kategorisinde yer alan diğer tank türleri gibi hem sıvı hem de katı materyallerin depolanması ve taşınması için uygundur. İç yapısı, malzemeler ile reaksiyona yani etkileşime girmeyecek bir biçimde üretilmiştir. Bu yüzden güvenli bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Metal paletli IBC tanklar, isimlerini alt kısımlarında bulunan ve tankın hareket etmesini kolaylaştıran paletlerin türünden almışlardır. Yani bu paletler eğer tahtadan üretilmişler ise tahta paletli, metalden üretilmişler ise metal paletli olarak isimlendirilmektedir. Firmamız tarafından metal paletli IBC tank çeşitlerinin de üretimi, ilgili standartlara uygun bir biçimde gerçekleştirilmektedir.

Metal Paletli IBC Tank Çeşitlerinin Avantajları

Piyasada bulunan ve yaklaşık olarak 3 adet türe sahip olan bu IBC tank çeşitlerinin hemen hemen her biri aynı avantajlara sahiplerdir diyebiliriz. Bu avantajları aşağıdaki maddelerde olduğu gibi belirtebiliriz:

  • Metal paletli IBC tank çeşitleri yukarıda da bahsettiğimiz üzere hem sıvı hem de katı malzemelerin depolanması veya taşınması için kullanılabilir.
  • Metal paletli IBC tank çeşitleri, 1000 litreye kadar olan sıvıların taşınması için uygundur.
  • Metal paletli IBC tank çeşitleri 58 kilograma kadar katı malzemelerin depolanması ya da taşınması için uygundur.
  • İç yapısı tamamen her türlü malzemeye uygun olarak tasarlanmıştır. Yani bu tanklar içerisine konulan malzemeler ile tankın iç yapısı etkileşime girmemektedir.
  • Avrupa ve ABD vibrasyon standartlarına uygun olarak gerçekleştirilen üretimleri sayesinde oldukça tercih edilen materyallerdir.
  • Dış kısımlarında çelik kafes yapısı bulunmaktadır ve bu çelik kafes yapısı sayesinde çok daha güvenilir- dayanıklı olmaktadırlar.

S.S.S

Metal Paletli IBC Tank Çeşitlerini Satın Almak İçin Ne Yapmalıyız?

Metal paletli IBC ya da diğer IBC tank çeşitlerimizi satın almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Metal Paletli IBC Tank Fiyatları Nedir?

Metal paletli IBC tank modellerimizin güncel fiyatlarını öğrenmek için bizlerle, paylaştığımız numaralar üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Metal Paletli IBC Tankın Ömrü Ne Kadardır?

Metal paletli IBC tanklar ve diğer IBC tank çeşitlerinin her biri uzun ömürlüdür yani uzun süreli kullanım sağlamaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar