Categories
İbc Tank - İbc Varil

Firmalar tarafından üretilen maddeler; çeşitli nakliye yöntemleri ile ilgili yerlere dağıtılmakta ve böylece bu malzemelerin satışı gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca üretim yapan bu tür firmalar, üretim sonrasında bazı atık maddelerin tahliyesini yani taşınmasını da gerçekleştirmek zorundadır. Atık maddeler tehlikeli maddeler olarak isimlendirilen malzemeler olabileceği gibi herhangi bir risk taşımayan malzemeler de olabilir.

İşte bu ve buna benzer malzemelerin taşınması ya da depolanması için çeşitli gereçlerden yararlanılmakta, yararlanılan bu gereçlere de varil ismi verilmektedir. Variller üretildikleri malzemelere ve fonksiyonlarına göre çeşitli sınıflara ayrılmaktadır.

Varil Nedir, Ne İşe Yarar?

Yukarıda da belirtildiği üzere variller; çeşitli maddelerin taşınmasına yardımcı olan ve onların depolanmasında kullanılan materyallerdir. Bu çeşitli maddeler içerisinde kimyasal maddeler, tehlikeli maddeler, sıvı ya da katı maddeler yer alabilmektedir. Taşınması ya da depolanması gereken malzemelere uygun varil çeşitleri firmamız tarafından, belirlenen standartlar kapsamında üretilmektedir.

Varillerin dayanıklılığı yine üretildikleri malzemeye göre farklılık göstermektedir. Eğer; tehlikeli maddeler taşınacaksa o zaman ona uygun olan malzemeden, sızdırmayan ve tapalı olarak isimlendirilen sac varil türleri tercih edilmelidir. Ayrıca bu varil türleri, UN sertifikası adı verilen bir belgeye yani işarete de sahip olmalıdır. Bu işarete sahip olmayan sac variller, ilgili testlerden onay alamamış ya da olması gerektiği gibi üretimi sağlanmamış demektir.

Varil Çeşitleri Nelerdir?

Daha öncede söylediğimiz gibi, variller çeşitli sınıflandırmalar içerisinde yer almaktadır. Bu sınıflandırılma da, varillerin üretimindeki ham maddeye göre belirlenmektedir. Örneğin; plastikten üretilen varillere plastik variller; metalden ürelerin varillere de metal variller adı verilmektedir. Metal variller ile benzerlik gösteren bir diğer varil türü de sac varillerdir. Bu yüzden çoğu kaynakta bu varil türleri aynı sınıflandırma içerisinde tutulmaktadır.

Farklı malzemelerden üretilen ve piyasaya sunulan farklı varil çeşitleri şunlardır:

  • Plastik Variller
  • Metal Variller
  • Sac Variller

(Sac variller, metal variller içerisinde de değerlendirilmekte yani bir türü olarak görülmektedir.)

Metal Varil Nedir?

En dayanıklı varil cinsi olarak bilinen metal variller, çeşitli atıkların ya da sıvı- katı malzemelerin taşınmasına veya depolanmasına yardımcı olur. Genel olarak büyük firmalar, ürettikleri kimyasal maddeleri bu variller içerisinde depolayabilmektedir. Ya da yine aynı şekilde üretim sonrasında ortaya çıkan atıklar da yine bu variller yardımı ile depolanarak taşınabilmektedir.

Metal variller hem kapasite hem de özellikler açısından türlere ayrılır. Ayrıca bu variller; farklı metal malzemelerin bir araya gelmesi ile üretilmektedir. Üretimde bir araya gelen metal malzemeler farklılık gösterebilmektedir.

Metal variller; tapalı sac varil, çember sac varil ve çember kapaklı sac bidon olarak çeşitlere ayrılmaktadır.

Tapalı Sac Varil Nedir?

Genel olarak sac varilleri de kapsayan metal variller, piyasada yer alan en dayanıklı varil türleridir. Diğer metal variller içerisinde katı ve sıvı herhangi bir madde taşınabilirken; sac varillerde genellikle tehlikeli atıklar ya da tehlikeli kimyasal maddeler taşınabilmektedir.

Tapalı sac variller 200 ila 220 litrelik bir hacme sahiptirler ve soğuk haddelenmiş çelikten üretimleri gerçekleştirilir. Ayrıca tapalı sac varillerde yalnızca sıvı formda olan malzemeler taşınabilmektedir. Kapak kısımları gövdeye sahiptir, kapak kısmında bir adet hava bir adet doldurma boşluğu bulunmakta ve bunlar tapalar ile kapatılabilmektedir.

Çemberli Sac Varil Nedir?

Metal variller içerisinde yer alan bir diğer varil türü de çemberli sac varildir. Bu variller; katı ve toz haldeki maddelerin taşınması ya da depolanması için uygundur. Oldukça sağlam ve dayanıklı olan bu variller de yine soğuk haddelenmiş çeliklerden üretilmekte olup bunların da kapakları gövde kısmına sahiptir. Dolum-m boşaltım işlemleri kapata yer alan kısımlardan yapılmaktadır.

S.S.S

Tapalı Sac Varil mi Daha İyi Çemberli Sac Varil mi?

Tapalı sac varil sıvılar, çemberli sac varil ise katılar için kullanılmaktadır bu yüzden her 2 varil türünün de katı ve sıvı maddelere göre kendi açısından avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Metal Varil Fiyatları Nelerdir?

Metal varil fiyatları, seçeceğiniz varil türüne göre farklılık gösterecektir bu yüzden en doğru ve güncel bilgileri almak için bizleri arayabilirsiniz.

Çemberli Sac Varil Kaç Litre?

Çemberli sac varil de tapalı sac varil gibi 200 litreliktir diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar