Categories
İbc Tank - İbc Varil

Katı, sıvı ya da toz ürünlerin taşınmasında ve depolanmasında kullanılan tapalı plastik varil boyut ve kapasitesine göre birçok farklı seçenek ile sunuluyor. Talebe uygun ve ihtiyacı karşılayacak birçok alternatifi bulunuyor. Tapası sayesinde içeriden ya da dışarıdan hava sirkülasyonu söz konusu olmadığından dolayı içerisinde bulunan ürünlerin bozulma ihtimali bulunmuyor.

Üretiminde kullanılan ham maddesi ve yüksek teknoloji sistemleri sayesinde oldukça uzun kullanım ömrüne sahip olması ile ön plana çıkıyor. Kullanım ömrünün uzun olması firmaları tekrar tekrar varil alma masrafından kurtarıyor ve ekonomik anlamda ciddi bir katkı sağlıyor.

Geri Dönüştürülür

Tapalı plastik varil genellikle tekstil ve kimya sektörü dışında tarım alanında da oldukça yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir. Sağladığı avantajlar içerisinde öne çıkan avantajı, ürünlerin çevreye zarar vermeyecek şekilde titizlik ve hassasiyet içerisinde üretilmiş olmasıdır.

Uzun ömürlü olmalarının yanı sıra aynı zamanda geri dönüştürülebilir özelliğine sahiptir. Dünyanın en büyük sorunlarının başında gelen çevre kirliliğine yol açmadan geri dönüştürülme imkanı bulunmaktadır. Kapakları özel olarak üretildiğinden dolayı içerisinde bulunan ürünün dış dünya ile hava akışı kesilir ve bozulma ihtimali böylelikle ortadan kaldırılır.

Tapalı plastik varil üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi ve yüksek teknoloji sistemleri ürünün tercih edilmesinin nedeni. Sağladığı avantajların başında taşıma esnasında üst üste istifleme olanağı elde etmesi dikkat çekiyor. İstifleme aşamasında varilden herhangi bir şekilde sızıntı oluşma ihtimali söz konusu değildir.

Kimya sektöründe kullanılan varillerde üretim aşamasında tercih edilen ham madde sayesinde asidik ve bazik maddeler ile reaksiyona girme mümkün değildir. Bu özelliği sayesinde kimyasal maddeler güvenli bir şekilde bir yerden başka bir yere kolaylıkla nakil edilir ya da depolanır.

Üstün Güvenlik Performansı

Varillerin hem Avrupa hem de Amerika standartlarına uygun şekilde üretimi gerçekleştirilir böylece yurt dışına ihracat işlemlerinde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılmaz. Tehlikeli sıvı kimyasalların taşınması için özel olarak geliştirilen ve üstün güvenlik performansına sahip olan variller uluslararası standart ve normlara uygun üretilmektedir.

Şişirme teknolojisi ile HDPE ve tek adımda imalatı gerçekleştirilen variller UN ve ADR şartnamelerine uygun olacak şekilde GMP ve tüm üretim aşamalarının tamamlanmasının ardından teslim edilmektedir.

100 ml’ye kadar mükemmel bir boşaltmaya göre dizayn edilmiş olan tapalı plastik varil, DIN EN ISO 20848-2 standardına göre tasarlanıp uygulanmaktadır. İçerisinde genellikle sıvı ürünler taşınan tapalı variller hafif endüstriyel ambalajlar olarak tercih edilmektedir, üzerinde bulunan tapa sayesinde içerisindeki sıvı ürünü güvenle muhafaza etme imkanı sağlayan yüksek yoğunluklu polietilenden üretilmektedir.

Tapası HDPE Granül

Gıda üretiminde kullanılmak üzere tasarlanan plastik varil, HDPE ve masterbatch granüllerinin formülü şekilde karıştırılarak makineye beslemesi ve ekstrüzyonda eritilerek kalıba dökülmesi şeklinde üretilir. Ardından hava ile şişirdikten sonra kalıpta soğutulur ve en son olarak şekillendirilir.

Gövde ve stoperden oluşmaktadır, tapası HDPE granülü gövdesi ise HDPE granül ile masterbatch’tır. Türk gıda kodeksi gıda ile temas eden madde ve malzemeler tebliği komisyon yönetmeliği ile uyumludur.

Uzun süreli kullanımı, depolama kolaylığı bir etki istemeye uygun olması sayesinde nitrik asit, sülfürik asit, hidrojen peroksit gibi tehlikeli maddeler ve tehlikesiz maddelerin taşınması için uluslararası standartlara uygundur.

İstifleme kolaylığı sağladığından ve dayanıklılığı ile birlikte mukavemeti yüksek olması tercih edilme nedenleri içerisindedir.

Kolay Taşıma İmkanı

Tapalı variller torbalı ya da torbasız şekilde kullanılma olanağı sunmaktadır.

 • Pek çok alanda kullanım kolaylığı sunar.
 • Tapası sayesinde içine konulan ürün yere dökülmez.
 • Emniyet özelliği içinde bulunan ürünü güvenli şekilde taşıma imkanı sağlar.
 • Oldukça geniş kapasite seçeneği bulunmaktadır.
 • Dış etkenlere karşı dayanıklıdır.
 • Esnek yapıya sahiptir.
 • Darbe aldığında hızla eski haline geri döner.
 • Hem içi hem de dışı kolay temizlenir.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Kolay istiflenir.
 • Kullanım alanına göre birçok farklı ebatı ve genişliği bulunmaktadır.
 • Kimyasallardan gıda ürünlerine kadar tüm malzemeleri kolay taşıma imkanı sağlar.

SSS.

Tapalı Plastik Varil Nerden Alınmalı?

Demirler IBC garantisi ile ihtiyaca uygun ürün tedariki yapılmaktadır.

Tapalı Plastik Varili Nerede Kullanabilirim?

Her türlü sıvı, katı ya da toz ürünün taşınmasında ya da depolamasında gönül rahatlığı ile kullanmak mümkün.

İstediğim Ölçüde Almam Mümkün Mü?

Her talebe göre ebat ve genişlik mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar