Categories
İbc Tank - İbc Varil

Ürünlerin taşınması ve depolanması için kullanılan plastik varil üretiminde HDPE kullanılmakta. High Density Polyetylene kısaltması olan HDPE yüksek yoğunluklu petrolden elde edilen poliüretan malzemedir; bu yüzden plastik variller her türlü kimyasala karşı yüksek oranda arama direncine sahiptir.

Metal gövdeye göre çok daha hafif olan plastik varil daha kolay taşıma imkanı sağlar, üst üste konabilme özelliği sayesinde depolama alanında pratik ve ekonomik çözümler üretmeye yardımcı olur.

Amerika Ve Avrupa Standartlarına Uygun

Galvaniz kaplamaya sahip olan plastik variller, malzemeyi korozyona karşı korur. Teknolojinin en son ürünleri ve kaliteli hammaddeler kullanılarak üretimi gerçekleştirilen varillerin içerisinde bulunan kimyasal maddeler reaksiyona girmez. Plastik varillerin üretimi Amerika ve Avrupa standartlarına uygun şekilde gerçekleştirilir.

  • 30 LT çanta bidon
  • 60 LT çemberli varil
  • 120 LT çemberli bidon
  • 150 LT çemberli bidon
  • 220 LT çemberli bidon
  • 220 LT tapalı bidon şeklinde çeşitleri bulunmaktadır.

HDPE Gövdeye Sahip

Geri dönüştürülebilen özelliği ile birlikte sıvı ürünlerin taşınması ile depolanmasına uygun olan 30 LT çanta bidondur. 3 kat istiflenebilinen özelliği bulunan ürün, HDPE gövdeye sahip olup yüksekliği 425 mm, ağız çevresi ise 47 mm şeklinde üretilmektedir.

60 litre alan ve 3 kat istiflenme özelliği bulunan 60 LT çemberli varil 628 mm yükseklik, 400 mm çap ve 328 mm ağız çapına sahiptir. 120 litre kapasiteli çemberli bidon galvaniz kaplıdır, yüksekliği 800 mm olan ürünün ağız çapı 398 mm, çapı ise 496 mm’dir. Gövdesi ile birlikte kapak ve contası HDPE’dir.

150 LT çemberli bidon galvaniz kaplı çemberden oluşmaktadır ve 150 litre kapasiteye sahiptir. 3 kat istiflenme özelliği bulunan ürün çapı 496 mm, yüksekliği 965 mm ağız çapı ise 398 mm’dir.

Büyük Endüstri İçin Uygun

Yüksekliği 975 mm, çapı 590 mm, ağız çapı 475 mm olan 220 LT çemberli bidon HDPE gövde ve 220 litre kapasiteye sahip galvaniz kaplı çemberden oluşmakta. Aynı zamanda 3 kat istifleme özelliğinden dolayı tercih edilmekte. 220 LT tapalı bidon çoğunlukla sıvı ürünlerin taşınması ve depolanmasında kullanılır.

Yüksekliği 955 mm, çapı 581 mm ve ağız çapı ise 66 mm olan ürün 220 litre kapasiteye sahiptir. Saklanacak ve depolanacak olan ürünün boyutu, ölçüsü ve yapısına uygun olarak üretimi gerçekleştirilen plastik varil, başta petrokimyasallar olmak üzere ecza ürünleri, özel kimyasallar ile gıda üretim uygulamaları gibi birçok farklı alanda ve büyük endüstri için uygun olarak üretimi gerçekleştirilir.

Maksimum Verimlilik

Hassas ve tehlikeli malzemelerin taşınması ve kullanımı için güvenli bir şekilde tasarlanan ürünler maksimum verimliliktedir. Plastik varil;

  • Sıvı, toz ve katı dolgu ürünleri için kullanılır.
  • Hem sıvı hem de katı ürünler için UN onayına sahiptir.
  • Farklı aksesuar setinin yanı sıra birçok farklı boyutu bulunmaktadır.
  • İletken ya daha bariyer katmanlı olmak üzere farklı çeşitleri ile öne çıkmaktadır.

UN Onayı Olan Tasarım Türleri

Endüstriyel ambalaj olarak tanımlanan plastik varil boş plastik bidonlarda değer yaratmanın yanı sıra aynı zamanda açık ve sıkı kapaklı bidondur. Mavi, siyah ve doğal olmak üzere farklı standart renklere sahiptir, UN onayı olan tasarım türleri bulunduğu gibi aynı zamanda UN olmayan tasarım ürünleri de vardır.

Yüksek yoğunluklu polietilen plastik variller, TS EN ISO 9001 kalite yönetim sistemine göre üretilmektedir. En önemli özelliği kimyasallara karşı yüksek derecede dirence sahip olmasıdır, tüm ihtiyaçları karşılayan plastik variller yapısından kaynaklı birçok avantajı da beraberinde getirir.

Üst üste konarak depolama alanında ciddi tasarruf yapmaya olanak sağlamasının dışında kullanıcılar için sahip olduğu özellikler değişiklik göstermektedir. Taşınan ürüne göre farklılık gösteren plastik variller kapanma şekli ile kullanımı doğrudan etkiler, içerisinde bulunan malzemeyi galvaniz kaplı olmasından kaynaklı olarak korozyona karşı korur.

SSS.

Plastik Varil Ne İşe Yarar?

Genellikle endüstride kullanılan toz, sıvı ve katı maddeleri taşıma ve depolama için kullanılır.

Plastik Varilin Farklı Çeşitleri Var Mıdır?

Depolanacak ya da taşınacak ürünün özelliğine göre farklı boyut, renk nitelikte plastik varil çeşidi bulunmaktadır.

Plastik Varil Nerede Kullanılır?

Genellikle petrokimya sektörünün tercih ettiği plastik varil birçok farklı sektörde kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar