Categories
İbc Tank - İbc Varil

Dayanıklı ve güvenilir yapısından dolayı tapalı sac varil genellikle kimyasal madde üretimi yapan firmalar tarafından tercih edilmektedir. İhtiyaca göre gereksinim duyulan malzemelerden olmasının dışında üretilen ürünlerin taşınması ya da depolanmasında kullanılır.

Katı ya da sıvı her türlü maddenin taşınması ve muhafazası için kullanıma sunulur. Metal materyalden üretilmesi dışında aynı zamanda tapalı kapak haricinde çemberli olarak ta tercihe sunulur.

Doldurma Ve Havalandırma Tapası

Tapalı sac varil sıvı ve akışkan kimyasal maddeler ile birlikte katı maddelerin taşımasında da tercih edilmesinden kaynaklı olarak gıda ve tekstil maddelerinin taşınmasında ve muhafazasında önemli bir yere sahiptir. Üst kapağından gövdesine kenetlenmiş şekilde üretilir, üst kapak kısmında hem doldurma hem de havalandırma tapası yer almaktadır.

Sızdırmaz özelliğe sahiptir bu sayede kimyasal ve sıvı tüm maddeleri güvenle taşımaya elverişlidir. Ürünler uzun süre varil içerisinde korunarak muhafaza edilir. Ham maddesi soğuk haddelenmiş çelik olmasının yanı sıra TS 1168 EN 210 standartlarına uygun şekilde üretilmektedir.

Tapalı Sac Varil Özellikleri

Kapak kısmı tam olarak açılma özelliğindedir, isteğe göre sac dışında galvaniz kapak olarak üretilmektedir.

  • 1 adet 3/4″ havalandırma tapa ve 1 adet 2″ doldurma tapa.
  • UN sertifikalı.
  • Yuvarlak kenet teknolojisi ile üretim.
  • Gıda ile temasta bulunan ambalaj malzemesi üretim izni.
  • TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemine uygun üretim.
  • Yüzde 100 sızdırmazlık testi.
  • Yenileme ve iade programları
  • Tam boşaltmalı kapak.
  • Geniş iç astar ile dış kaplama.
  • Çevre dostu,

Standartlara Uygun

İçine sıvı ürünler konan metal ambalaj olan tapalı sac varil yenileme işlemleri içinin temizlenmesi, hava ile şişirilmesi ardından sızdırmazlık testinin yapılması en son aşamada dışının boyanması ile geri kazanım için yapılan işlemlerdir. Sızdırmaz özelliği sayesinde kimyasal ve sıvı malzemeler güvenli bir şekilde depolanır.

Soğuk haddelenmiş çelikten üretilmesinin dışında aynı zamanda kenarın kesilmesi ve kıvrılması işlemleri ile çemberli saç varile dönüştürülür. Ondüleli ya da düz, mühür zarfı logolu ya da logosuz, tek renk ya da çift renkli gibi birçok farklı türü bulunmaktadır.

Gövdesinde ya da kapağında serigrafi baskı olduğu gibi aynı zamanda baskısız olarak da üretimi gerçekleştirilir. Tarım ilaçları ile özel kimyasallar için fenolik lak kaplı olmasının yanında aynı zamanda gıda ürünleri depolaması için epoksi fenolik lak kaplı üretimi söz konusudur. Performansı tehlikeli maddelerin taşınma şartlarına uygundur ve TSE belgelidir.

UN Markalaması

Demirler IBC tarafından standartlara uygun olarak üretilen tapalı sac varil kimya, petrokimya sektöründe ürünlerin saklanması, depolanması ya da taşınmasına katkı sağlamak için üretilen ambalajlardır. İçine konan ürüne göre laklı ya da laksız şekilde üretime gerçekleştirilir, sızdırmazlığa karşı basınç testi ile kontrolü sağlanır.

Birleşmiş Milletler tehlikeli maddeler taşımacılığı yönetmeliğindeki tüm performans değerlerini sağlayacak şekilde ücretini tamam. Markalaması uluslararası geçerliliğe sahip olan UN markalaması olarak yapılmaktadır. Epoxy Phenolic iç yüzey kaplama hem özel kimyasalları hem de gıdaya uygundur, gövdesinde mukavemet artırıcı ilave ondüle bulunmaktadır.

Çift tapa uygulamanın söz konusu olduğu üründe mühür zarfı, kapak ve gövde de serigrafi kullanılmaktadır. Konteyner ile yapılan sevkiyatlarda ortalama 80 adet yüklemeye elverişlidir.

En Düşük Kapasitesi

Tehlikeli kimyasallar dışında aynı zamanda her türlü sıvı ürünlerin taşınması ve depolanmasında tapalı variller rahatlıkla kullanılmaktadır. En düşük kapasitesi 216,5 litre olması ile birlikte üst kapak gövdeye tamamen kenetlenmiş durumdadır. Genellikle plastik ya da metalden üretilen varil, yaygın olarak 30 ila 216 litre hacimlere sahiptir.

Silindirik yapıya sahip olanlar tapa kapaklı ve çember kapaklı olmak üzere 2 farklı ambalaj olarak kullanıldığından dolayı materyalin cinsine göre üretimi gerçekleştirilir. Katı, jel, toz ve çamur malzemelerin taşınması ve depolanmasında genellikle çember kapaklı variller tercih edilir.  Tapa kapaklı varillerin tercih edildiği ürünler ise sıvı materyallerdir.

SSS.

Tapa Kapaklı Varil İle Çember Kapaklı Varil Aynı Mı?

Tapa kapaklı varil sıvı, çember kapaklı varil katı ürünler için uygundur.

Kimyasallar Dışında Farklı Ürünlerin Taşımasına Uygun Mudur?

Standartlara uygun üretilmesinden kaynaklı olarak gıda ürünlerini taşımaya elverişlidir.

İçerisindeki Madde Sızar Mı?

Sızdırmazlık testleri üretim aşamasında gerçekleştirilmeden teslim edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Calendar

Mayıs 2023
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Arşivler

Kategoriler

Son Yorumlar